Wartość nieruchomości, wszystko co trzeba wiedzieć.

Wartość nieruchomości, wszystko co trzeba wiedzieć.

Na początku warto sprawdzić, czy cena nie jest zawyżona. W tym celu sprawdzamy wartość kilku podobnych nieruchomości, najlepiej, żeby były blisko położone. Ważną rzeczą jest sprawdzenie lokalizacji – czy spełnia nasze oczekiwania?

Myśląc o wartości np. mieszkania lub domu, należy wziąć pod uwagę przede wszystkim stan techniczny obiektu, dlatego warto przeprowadzić „mały” remont, aby wszystko ładnie wyglądało – od ciebie zależy, w jakim standardzie jest mieszkanie. Warto spojrzeć na wysokość czynszu, rozkład pomieszczeń, usytuowanie na kondygnacji, stan prawny, wielkość nieruchomości, dostęp komunikacyjny i lokalizację, która dla jednych może być atrakcyjna, a dla drugich bardzo słaba. Trzeba szukać pozytywów.

Jak ktoś nie jest pewien swojej analizy, z pomocą przychodzą rzeczoznawcy majątkowi – to oni są najlepiej przygotowani do radzenia sobie z tego typu wyzwaniami. Kolejną ważną rzeczą jest fakt, że rzeczoznawcy analizują dane nieruchomości już sprzedanych, a nie takich, które „wiszą” na portalach internetowych. Ponadto ci ludzie znają się na obecnych trendach. Prawda jest taka, że lepiej zainwestować kilkaset złotych, niż stracić kilkanaście tysięcy.